AdWords – prowadzimy skuteczne kampanie

Reklama w sieci wyszukiwania Google wykorzystująca linki sponsorowane, poza działaniami SEO jest jedną z najczęściej wybieranych form reklamy w sieci – ze względu na szybkość efektów, zasięg i skuteczność oraz precyzyjne kryteria kierowania reklamy.

Dzięki odpowiednio przygotowanym kampaniom AdWords jesteśmy w stanie pozyskiwać ruch zainteresowanych klientów tuż po uruchomieniu kampanii. W przypadku kampanii AdWords precyzyjnie określamy, na które zapytania reklama się wyświetla, jaki obszar geograficzny ma obejmować (wyświetlanie użytkownikom z danego regionu, miasta), na jaką podstronę kieruje.

Przy tak przygotowanej kampanii jesteśmy w stanie uzyskiwać wysokiej jakości ruch internautów, który przekłada się na zysk – kierujemy reklamę do zainteresowanych użytkowników – poszukujących usług, produktów informacji, które Państwo możecie zaoferować.

Dodatkowo, opłata w kampaniach PPC (Pay Per Click) jest naliczana jedynie za kliknięcie w Państwa reklamę – czyli za potencjalnego klienta, który przeszedł na Państwa stronę.

Nasze usługi w zakresie prowadzenia kampanii AdWords obejmują pełny zakres działań:

• Badanie i dobór słów kluczowych – najlepiej odpowiadających Państwa celom – generując wartościowy ruch przekładający się na konwersję.
• Konfiguracje konta AdWords, podłączenie narzędzi analitycznych Google
• Badanie i poprawę strony docelowej – aby Państwa strona mogła jak najlepiej realizować wyznaczony cel
• Utworzenie kampanii oraz reklam, uruchomienie kampanii
• Monitoring budżetu i skuteczności kampanii
• Optymalizację kampanii i modyfikacje – celem zwiększania skuteczności oraz obniżania kosztu reklamy.

W trakcie trwania kampanii dbamy, aby każdy element spełniał swoją rolę – w kampaniach PPC liczy się zysk, pozyskanie klienta- nie liczba wyświetleń oraz kliknięć – dbamy, aby kampania przynosiła jak największy zwrot inwestycji.

Jakie są zalety reklam AdWords i na czym polega reklama w sieci wyszukiwania w modelu PPC?

Zasięg – docieramy do wszystkich

Ponad 95% internautów w Polsce wykorzystuje wyszukiwarkę Google do znalezienia witryn i firm oferujących produkty oraz usługi. Wykorzystując reklamę AdWords, trafiamy niemalże do wszystkich internautów. W Polsce Google nie ma konkurencji – jeśli ktoś szuka usług i produktów oferowanych również przez Państwa firmę, zrobi to w Google.

 

Reklama kontekstowa – reklam kierowana do klienta

Reklama dla witryny wyświetla się w boksach reklamowych obok naturalnych wyników wyszukiwania, jedynie dla określonych przez nas fraz – reklama nie jest kierowana do przypadkowych osób – jedynie dla zainteresowanych już klientów. Dodatkowo, pełna kontrola nad treścią reklamy dla wybranych słów kluczowych zapewnia lepsze dopasowanie jej treści do zapytania – w przypadku organicznych wyników, nie zawsze jest to precyzyjne. Internauta klika w wynik najlepiej odpowiadający jego zapytaniu.

 

Pełna kontrola budżetu

Budżet jest określany dynamicznie – w każdej chwili można go zmienić, pełna kontrola nad budżetem dziennym i miesięcznym pozwala szybko modyfikować wydatki, inwestując tylko w najbardziej opłacalne reklamy. O tym dowiadujemy się również błyskawicznie – pierwsze wyniki możemy zaobserwować już po 24 godzinach od uruchomienia kampanii.

 

Mierzenie skuteczności i bogate statystyki

Dzięki połączeniu danych z Google Analytics i AdWords możemy prześledzić jak klienci zachowują się na państwa stronie, która grupa reklam generuje największy zysk, gdzie znajdują się słabe punkty na ścieżce klienta – od kliknięcia w reklamę po dokonanie zakupu.
Statystyki nie są dla nas suchymi liczbami – mówią nam wiele o Państwa klientach, państwa witrynie – o tym co warto poprawić, aby działać skuteczniej. Nie zachowujemy tej wiedzy dla siebie, dzielimy się naszymi uwagami i podejmujemy wspólnie działania przynoszące jeszcze lepszy efekt.

 

Szybki efekt – mocne wsparcie dla długofalowej strategii SEO

W przypadku kampanii AdWords nasze reklamy w sieci wyszukiwania widoczne są w ciągu 24 godzin od uruchomienia kampanii – w przypadku długofalowych działań SEO, widoczność na konkurencyjne frazy wymaga większej ilości czasu. Dodatkowo, reklamę możemy kierować na precyzyjnie przygotowane strony (Landing Pages), które nie muszą być nawet widoczne w naturalnych wynikach wyszukiwania, a znakomicie spełniają swój cel.

 

Jakie są ograniczenia AdWords?

Istnieją ograniczenia dotyczące tematyki witryn i branż, których Google nie zezwala promować, istotniejszym elementem jest jednak wymóg konkurencyjności danych fraz.

• W przypadku fraz mniej konkurencyjnych, Google nie wyświetla reklam lub możliwe jest jedynie ich wyświetlanie na frazy bardziej ogólne – co może prowadzić do mniej wartościowego ruchu – w tym przypadku tradycyjne działania SEO bywają lepszym wsparciem.
• Przygotowując kampanię AdWords musimy określać grupy fraz na które kierujemy reklamę, często jest to ograniczeniem w stosunku do naturalnych wyników wyszukiwania – które mogą generować wejścia na bardzo złożone zapytania – wynikające z dopasowania do treści strony. Propozycji złożonych fraz nie znajdziemy w AdWords, lub nie istnieje możliwość reklamowania takich fraz – ze względu na niewielką liczbę wyszukań i konkurencji.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące kampanii Adwords, zapraszamy do skorzystania z formularza.

F.A.Q

 • Czym różni się PPC od CPC?

  PPC to ogólne określenie reklam, w których płacimy jedynie z kliknięcie i przejście na reklamę przez internautę, CPC- (Cost Per Click) to koszt za kliknięcie w reklamę. CPC jest jednym z podstawowych elementów uwzględnianych w prowadzaniu kampanii AdWords – decyduje o kosztach ponoszonych przy kampaniach.

 • Czym jest CTR?

  CTR (Click Through Rate) – jest to współczynnik klikalności w reklamę – procentowy stosunek liczby wyświetleń reklamy do kliknięć. Wysoki CTR świadczy o tym, że zainteresowanie naszą reklamą jest wysokie, jest to istotny wskaźnik i pierwszy element udanych działań promocyjnych.

 • Od czego zależy koszt kliknięcia?

  Koszty kliknięcia w Reklamach Adwords zmieniają się, istnieje kilka czynników determinujących koszty kliknięć.

  • Od konkurencyjności frazy – frazy dochodowe są najbardziej konkurencyjne, reklamodawcy ustalają zazwyczaj większe maksymalne stawki, które są w stanie zapłacić za kliknięcie.
  • Od pozycji reklamy i strony wyników – jeśli chcemy, aby nasza reklama wyświetlała się wysoko i na pierwszej stronie wyników, należy ustalić odpowiednio wysokie stawki. Pierwsza strona wyników ma najwięcej wyświetleń, najwyższe pozycje reklam posiadają dodatkowe rozszerzenia mogące przyciągnąć klientów – zwiększając CTR.
  • Od wyniku jakości – każda pojedyncza fraza (uwzględniając treść reklamy i strony, na którą kieruje) otrzymuje wynik jakościowy w skali 1 do 10. Przy wyższej ocenie możliwe jest osiągnięcie wyższych pozycji reklamy, znacznie niższym kosztem niż konkurencja.

  Wszystkie powyższe elementy są ze sobą połączone – ustalając maksymalny koszt kliknięcia – jednocześnie decydujemy czy reklama będzie wyświetlana na najwyższych pozycjach, otrzymujemy również wynik jakości (który może się zmieniać i wzrosnąć jeśli nasza reklama ma odpowiedni CTR).

 • Czym jest optymalizacja kampanii Ad Words?

  Optymalizacja kampanii to szereg działań skupionych na dążeniu do jak najskuteczniejszego wykorzystania budżetu oraz osiągania jak najlepszych efektów. Optymalizacja powinna być przeprowadzana cyklicznie bazując na informacjach i danych uzyskiwanych z prowadzonej kampanii.

 • Dlaczego optymalizacja w ogóle jest konieczna?

  Doświadczenie w prowadzeniu kampanii i reklam AdWords pozwala na samym początku uniknąć błędnych i niekorzystnych rozwiązań, jednak każda grupa docelowa, branża i każda witryna posiada swoją specyfikę – dlatego należy stale monitorować, które rozwiązania przynoszą najlepszy efekt. Dodatkowo zmieniają się również działania konkurencji – co należy uwzględniać – mają one bowiem wpływ na nasze otoczenie reklam i wysokość stawek.

 • Co wchodzi w skład optymalizacji kampanii?
  • Modyfikacja fraz – dodanie usuniecie określonych zwrotów lub sposobu dopasowania – skupiając się na kosztach i efektywności danych rozwiązań.
  • Modyfikacja treści reklam – ograniczając treści do najbardziej skutecznych, zapewniających wyższy CTR oraz lepsza konwersję.
  • Zmiana strony docelowej – modyfikacja kierowania reklam na określone strony docelowe witryny, zapewniające większą skuteczność.
  • Zmiana stawek – dla pewnych reklam zwiększenie stawek może okazać się lepszym rozwiązaniem, dla innych obniżenie może posiadać równie dużą skuteczność, redukując koszty.

  To standardowe i jedynie podstawowe elementy podlegające optymalizacji w trakcie trwania kampanii – istnieje szereg pomniejszych elementów, które można modyfikować, mające wpływ na koszt i jakość ruchu z reklam AdWords.

 • Kiedy warto inwestować w AdWords?

  Z reguły poleca się wykupienie płatnych linków, kiedy Twoje produkty lub usługi kosztują powyżej stu złotych. Jednak należy brać pod uwagę, że w niektórych przypadkach, pojedyncze kliknięcie w reklamę owocuje pozyskaniem stałego klienta. Klient który kilkukrotnie skorzysta z oferty w kwocie mniejszej niż 100 zł jest równie wartościowym klientem, jak ten, który jednorazowo zakupi produkt w wysokiej cenie.

 • Jak obliczyć opłacalność kampanii AdWords?

  Wyznacznikiem opłacalności kampanii AdWords jest współczynnik ROI (Zwrot inwestycji). W przypadku kampanii AdWords jest to stosunek zysków do poniesionych kosztów na reklamę. Możemy go obliczyć przykładowym wzorem.

 • ROI

  ROI% = (Przychód- (koszt wytworzenia + koszt reklamy)) / (koszt wytworzenia + koszt reklamy)

  Wynik równy zeru, oznacza, że całkowity koszt reklamy się zwrócił. Wynik rzędu 25% oznacza, że inwestycja zwróciła się i uzyskaliśmy 25% dodatkowego przychodu dzięki niej. 50 % oznacza, że zarobiliśmy dodatkowo połowę kosztów poniesionych na reklamę i tak dalej.

  Gdy ROI% wychodzi ujemny, wtedy wiemy, że kampania jest nieefektywna – nie dość, że nie przynosi zysku, to jeszcze generuje straty.